Návod k použití Právní poradny

Minimalizovat Maximalizovat

Používat naši Online Právní poradnu není vůbec těžké.

Abychom Vám maximálně usnadnili práci, nevyžadujeme registraci k tomu, abyste do poradny mohli zadávat své dotazy. Můžete je tak pokládat zcela anonymně. Je však zapotřebí, abyste vložili svou e-mailovou adresu, abychom byli schopni vám zaslat upozornění o odpovědi. Nebudete tak muset hledat dotaz, který jste zadali. E-mailová adresa nebude nikde zobrazena, slouží pouze pro zasílání upozornění a naše interní zpracování. Nemusíte se tak bát, že vaši e-mailovou adresu uvidí ostatní uživatelé poradny. Vložením dotazu do poradny však souhlasíte s jeho uveřejněním.

Svůj dotaz založíte stiskem tlačítka Nový dotaz, přičemž na následující obrazovce vyplníte požadovanou rychlost odpovědi, předmět (krátká věta popisující Vaši otázku např. "Sepsání kupní smlouvy na byt"), text zprávy a e-mailovou adresu. Nic dalšího již vyplňovat nemusíte, stačí jen stisknout tlačítko Publikovat. Jestliže nevyplníte některý z nutných údajů, poradna Vás na to upozorní pomocí červeně podbarveného hlášení. V opačném případě budete informování o úspěšně provedené publikaci dotazu.

Vzhledem k velkému počtu dotazů v naši poradně jsme pro vás připravili dvě možnosti, které ovlivňují dobu naší odpovědi. Potřebujete-li odpovědět rychle, zvolte placenou variantu. V případě, že vám nezáleží na době odpovědi, můžete využít variantu zdarma. Placené dotazy zodpovídáme do 2 pracovních dní od obdržení platby na náš bankovní účet.

Nelekněte se, jestliže hned po publikování neuvidíte svůj dotaz v rámci poradny. Dotazy se zobrazují až ve chvíli, kdy na ně odpoví někdo z našich právníků.

Doporučujeme také využít funkci vyhledávání, resp. zadat klíčové slovo (např. oddlužení, exekuce, rozvod atd.) a stisknout klávesu "Enter" či tlačítko se symbolem lupy (vyhledávání). Je pravděpodobné, že váš dotaz či jemu podobný byl již jednou zodpovězen. Proto vyhledáním odpovědi můžete značně urychlit získání potřebných informací. Potřebujete-li však poradit či zodpovědět svůj dotaz opravdu naléhavě, využijte placené varianty dotazu.

Máte-li jakékoli připomínky, komentáře či nápady k naší poradně, neváhejte se na nás obrátit.

Mgr. Ing. Michaela Šafářová, advokátka